Preskočiť k hlavnému obsahu »

Vyhľadávanie na stránkach

Práve sa nachádzaš:

Projekt NIKE & PLANETSPORT


Značka Nike, pôvodne známa ako Blue Ribbon Sports, bola založená známim šprintérom oregonskej univerzity Philip-om Knight-tom a jeho trénerom Bill-om Bowerman-om v januári 1964. Pôvodne fungovala ako distribútor pre japonských výrobcov obuvi Onitsuka Tiger. Spoločnosť rýchlo rástla, a v roku 1966, BRS otvorila svoju prvú maloobchodnú predajňu, ktorá sa nachádza na „Pico Boulevard“ v kalifornskej Santa Monike. Na konci 1971,sa obchodný vzťah medzi BRS a Onitsuka Tiger narušil a nastávajúce udalosti predpovedali rozpad obchodnej spolupráce týchto dvoch subjektov.

BRS postupne plánovala svoju samostatnosť a po celkovom prerušení obchodných vzťahov s japonskou stranou bola spoločnosť pripravená predstaviť svoj vlastný produktový rad športovej obuvi, ktorý mal niesť názov Swoosh.

V februári 1972, bol BRS predstavený prvý produktový rad s názvom Nike odvodený od gréckej bohyne víťazstva a Swoosh sa stal názvom pre konkrétnu kategóriu športovej obuvi. V roku 1978, BRS, Inc sa oficiálne premenovala na Nike, Inc.. Odvtedy sa kľúčovým marketingovým nástrojom firmy sa stalo podpisovanie sponzorských marketingových zmlúv s profesionálnymi športovcami.

Nike svoj prvý samostatne navrhnutý produkt vyvinula na základe experimentov trénera Bowemana pri v snahe vyvinúť čo najlepšiu bežeckú podrážku. Jeho úsilie bolo odmenené raz v nedeľu ráno, keď nalial tekutú polyuretánovú zmes do domáceho „vaflovača“. Toto bol zlomový moment, ktorý zapríčinil v nadchádzajúcich rokoch revolúciu vo výrobe a vývoji profesionálnej športovej obuvi.

Do roku 1980, Nike dosiahla 50% podielu na trhu v Spojených štátoch. Logom spoločnosti Nike sa stalo notoricky známe „Just Do It“, reklama s týmto logom debutovala 1 júla 1988. "Just Do It", sa stalo ochrannou firemnou známkou a od roku 1989 je nerozlučne spájané so špičkovým športovým oblečením.

E-shop PLANETSPORT je oficiálnym partnerom spoločnosti NIKE Inc. – Slovakia v oblasti špecializovaného športového tovaru. Projekt spolupráce existuje úspešne viac ako jeden rok a vznikol na základe požiadavky trhu sprístupniť profesionálne oblečenie a doplnky značky NIKE nie len klubom z rôznych športových odvetví, ale aj jednotlivcom, ktorí majú záujem o najvyššiu kvalitu individuálneho športového oblečenia a doplnkov značky NIKE vo futbale, basketbale či atletike.

E-shop PLANETSPORT predstavuje miesto, kde si každý športový nadšenec dokáže nájsť športové oblečenie značky NIKE, akým sú futbalové a basketbalové dresy, profesionálna futbalová a basketbalová obuv značky NIKE a JORDAN.

PLANETSPORT, ako jediný ponúka aj sortiment zo športovej oblasti, z ktorej sa značka NIKE zrodila. Je ňou ľahká atletika. V sortimente spoločnosti sa nachádza špecializované oblečenie a obuv pre bežcov, skokanov a fitness, ktorá je však okrem vrcholových športovcov určená aj pre bežného zákazníka.

Doména PLANETSPORT je určená všetkým športovcom a športovým nadšencom, ktorí vedia zo seba vydať všetko, poznajú čo je to pot a bolesť, no na druhej strane vedia ako chutí víťazstvo. PLANETSPORT a NIKE poznajú vaše potreby a vždy sa budú snažiť pomôcť pri dosahovaní vašich výkonov, tak aby všetko čo robíte, ste robili na maximum.

Tím PLANETSPORT